Na portálu Domov pro osoby se zdravotním postižením Horní Bříza, příspěvková organizace - oficiálních internetových stránkách www.domovhb.cz jsou informace uveřejňovány tak, aby se s nimi v nezbytném rozsahu mohly seznámit i osoby se zdravotním postižením. Tato webová prezentace vyhovuje požadavkům kladeným zákonem č. 99/2019 Sb. zákon o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

Uspořádání a ovládání stránek je navrženo tak, aby obsah stránek byl přístupný i v alternativních prohlížečích (Opera, Mozilla, FireFox). Vzhled prezentace je řešen stylovými předpisy CSS a je tak tedy oddělen od informací. Návrat na titulní stránku je možný z kterékoliv stránky přes odkaz v horní navigaci.

 

Podmíněně povinná pravidla

Veškeré zveřejněné texty jsou definovány v relativních jednotkách a je možno libovolně upravovat jejich velikost pomocí standardních nástrojů internetového prohlíčeže (Ctrl + posun kolečkem) nebo v nabídce v horním panelu, který je přístupný na každé stránce. V horním panelu lze také měnit kontrast (barevné schéma) webu.

Způsob otevírání nových webových stránek není v kódu nijak specifikován a je ponechán na volbě uživatele. Pouze v odůvodněných případech (např. je-li třeba ponechat nadále zobrazenu stávající webovou stránku nebo pro zobrazení doplňkových informačních oken a dialogů), jsou webové stránky otevírány v novém okně. V tom případě na to je uživatel předem upozorněn v atributu title značky <a>.

Stránky jsou standardně ovladatelné, informace jsou sdělovány jednoduchým jazykem a srozumitelnou formou.

K dispozici je kromě navigace také i vyhledávací formulář v hlavičce stránky.

Na webových stránkách se mohou vyskytovat informace ve formátech:

MS Word (.doc - dokumenty které lze vyplňovat např. přihlášky, formuláře), MS Excel (.xls - dokumenty, které obsahují tabulková data a obsahují výpočty) a MS PowerPoint (.ppt) – jedná se o dokumenty vytvářené pomocí produktu MS Office společnosti Microsoft. Pro jejich otevření lze použít i kancelářský balík OpenOffice.org, který je ke stažení zdarma. RTF – textový dokument, který dokáže zobrazit většina běžně používaných textových editorů PDF - dokumenty vytvářené pomocí produktu Adobe Acrobat  (pro zobrazení těchto dokumentů doporučujeme prohlížeč Adobe Acrobat Reader - zdarma ke stažení na stránkách společnosti Adobe Systems, Inc.) ZIP - komprimované dokumenty JPG, GIF - grafické dokumenty

Soubory určené ke stažení nepřesahují velikost 10Mb.

Webová stránka neumožňuje zvukový záznam (zvukové přehrávání) textu, pro předávání informací o naší sociální službě, kontaktujte příslušného pracovníka v kontaktech, který Vám Vaše dotazy rád zodpoví.

Kontakt na správce portálu

I když internetový portál Plzeňského kraje a jeho podřízené weby vytváříme podle výše uvedených norem a pravidel, může se stát, že narazíte na chybu. Vaše případné náměty, upozornění, postřehy či informace k přístupnosti stránek nám  proto zašlete na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..